Pikantní kočky

(Recenze od Váši)

Za devatero horami a devatero řekami se nachází jedna malá džungle. V té džungli spolu žijí tři obrovské šelmy. Protože je jim džungle malá, neustále se mezi sebou kočkují. Perou se, která z nich je největší. A tak se domluvily, že uspořádají soutěž a jednou pro vždy se rozhodne, která z nich je tou největší. Vítejte na nejpikantnější soutěži v pojídání, kterou jste kdy viděli! Tuhle pekelně ostrou krabičku nesoucí název Pikantní kočky nám přineslo vydavatelství Blackfire.

Když se vám krabička dostane do ruky, hned na první pohled vás zaujme její blýskavá zlatavá barva. To nejlepší na vás stejně čeká uvnitř. V krabičce je uloženo více než 100 karet, které se opět nádherně lesknou. Karty nesou číslo od jedné do deseti a druh soutěžní ingredience. Všechny herní karty najdete v balíčku třikrát. Drápy a zuby šelem není jediné, co je v téhle hře ostré. Čili, wasabi a pepř vám dokáží partii náramně okořenit.

Pikantní kočky jsou blafovací hrou. Každý hráč dostane do ruky 6 karet a ve svém tahu musí jednu skrytě vyložit na svojí hromádku, nebo pasovat a jednu kartu si dobrat z balíčku. Když se rozhodnete vyložit kartu, oznámíte protihráčům číslo karty a koření, které se na kartě nachází. Například „wasabi jedna“. Vaše další vyložená karta ale už bude muset být vyšší než předchozí a mít na sobě stejný druh koření. Můžete tedy říct například „wasabi tři“, ale při tom tam tajně umístit kartu čili čtyři. Pro větší možnost blafování se v balíčku ještě ukrývají divoké karty, které mají buď všechny čísla najednou, nebo všechny druhy koření.

Na vašich protihráčích teď je, zda vám budou věřit, že jste zahrál kartu, co tvrdíte, nebo vám nebudou věřit a zkusí vás konfrontovat. Při konfrontaci musí hráč vybrat, co si myslí, že je na dané kartě špatně, zda číslo a nebo koření. Vítěz této konfrontace si vezme balíček nastřádaných karet k sobě, a poražený si dobere do ruky dvě karty. Karty získané z výher při konfrontacích se na konci hry promění na vítězné body.

Ve hře se snažíte co nejdříve zbavit karet v ruce, a proto se blafování opravdu nevyhnete. Kdo se jako první zbaví karet v ruce čeká na něj zasloužená trofej v hodnotě 10 vítězných bodů. Tyto trofeje jsou ve hře celkem tři. Pokud se jednomu hráči podaří získat dvě ze tří, stává se ihned vítězem bez ohledu na to, kolik má kdo bodů. Hra může skončit dalšími dvěma způsoby. Buď se rozdají všechny tři trofeje, a nebo se v balíčku karet koření narazí na kartu konce světa.

Moje hodnocení: 7,5 z 10
Karetní hra Pikantní kočky patří mezi blafovací hry. Byl jsem mile překvapen odolností karet. V kombinaci s malou krabičkou z toho vzniká ideální hra na cesty. Blýskavost karet je doplněna o krásné asijské ilustrace a na stole jí to moc sluší. Hra ve dvou hráčích není tolika zábavná, to, že můžete obviňovat pouze jednoho člověka, není prostě ono. Její největší potenciál se odkryje až od čtyř hráčů. Každá partie zabere kolem 20 minut a můžeme vám zaručit, že si tuto ostrou jízdu pro 2-6 hráčů budete chtít ihned zopakovat.

PLUSY
+ Pěkně graficky zpracováno
+ Cestovní velikost
+ Odolnost karet

MÍNUSY
– Ve dvou hráčích to není ono

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *