Kočičí klub: Krabice pamlsků

(Recenze od Sváči)

Paničky a páníčkové se konečně dočkali! Budou moci konečně rozmazlit své kočičí členy klubu dobrůtkami a schovkami, ze kterých budou úplně paf. Vrnění uslyší určitě i sousedi. Však víte, že si to ti poslušní chlupáči zaslouží. S obdivuhodnou výdrží zvládají zbaštit všechny ty tuňáky a kuřecí stehýnka a při vašich rozmarech drží, abyste je mohli navléci do kostýmů. Základní hře jsme se věnovali už dříve a vymazlili si recenzi, podívejte se na ni: Kočičí klub. Nové rozšíření hry nám uhladilo do češtiny vydavatelství MINDOK.

V Krabici pamlsků najdete laskominky ve tvaru kytiček i doplnění balíčku karet a destičky s úkoly. Rozšíření hry přináší možnost přibrat do hry pátého a šestého hráče. To vám napovídá, že bylo zapotřebí rozmnožit jak karty kocourků a zatoulaných koček, tak karty obvyklých hraček a potřeb, které byly již v základu. Navíc se doplňuje o karty krabic, tašek, karty s pamlsky a kartu laserového ukazovátka. Jako poslední komponent zbyl ke zmínění bodovací bloček.

Na začátku hry se mezi každé dva sousedící hráče rozdají destičky ve tvaru tlapiček, které vás motivují ke spolupráci. Ty totiž uvádějí společné úkoly, které pokud ve dvojici splníte, oba dostanete hodnotu bodů, která se na tlapce uvádí. Každý hráč má dva úkoly, jeden společný se sousedem napravo a druhý se sousedem polevu. Dalším druhem karet jsou Krabice. Skýtají slibovanou schovku pro jednoho kočičáka. Nicméně žádné z koček vám nevlezou jen tak do nějaké krabice, kterou jim nakoupíte. Mají přece svoji hrdost, pěkně chtějí tu ideální, co bude pasovat. Na krabicích máte vždy připsanou nápovědu, například „vícebarevná kočka“, abyste mohli do nich nastěhovat chundelaté obyvatele rovnou s jistotou úspěchu.

Karty Nákupních tašek patří mezi velmi silné. Doplní vám potravu po jednom kousku od každého druhu, tedy plechovku, stehýnko a mlíčko. Síla karty se proto kompenzuje, aby hráč moc bodově neutekl ostatním. Nákupní taška dodá při zahrání současně všem hráčům dvoubodové srdéčko, vyjma toho, kdo kartu zahrál. Ruce nahoru, kdo z vás se těší především na slibované pamlsky? Modré karty pamlsků poskytují jednu mlsku, která má schopnost nasytit kteroukoli kočičku, ať už má jakékoli chutě. Nicméně kvůli pamlsku bude mít chlupáč jisto jistě moc práce s odpočinkem, takže vám nedá nic víc než jeden bod. Zřekne se i všech svých schopností. Dalším zajímavým předmětem, který se vám může dostat do ruky, je laserové ukazovátko. Díky němu odvedete pozornost a můžete si vybrat kterékoli dvě vyložené karty a třetí zvolenou odhodíte. Při rozhodování se nemusíte držet pravidla řádek / sloupec, vybíráte ze všech devíti karet.

Závěr

Moje hodnocení: 8 z 10
Krásná a roztomilá hra Kočičí klub, která je nyní doplněná ještě roztomilejším rozšířením! Jako největší plus vidím možnost připojit i pátého a šestého hráče. Hru lze hrát stále v menším počtu hráčů i s rozšířením, kdy se odebere několik karet označených “5-6 hráčů”, či jako sólo hru pro jednoho. Krabice pamlsků poskytuje komplexnější hraní. Díky úkolům máte možnost se hned od začátku zaměřit na sběr konkrétních karet. V případě sólo hry nemáte úkoly, ale záporné počáteční karty, které nahrávají imaginárnímu protihráči – kocourkovi. Komponenty byly vyrobeny z kvalitních materiálů, tlapičky z pevného kartonu a pamlsky ze dřeva. Grafika vás nadchne stejně jako u základní krabice. Opět skvělá hra, která není určená jen pro kočkomily, užije si jí každý. Kompletní hraní i s obodováním stihnete za 30 minut.

PLUSY
+ Pro pátého a šestého hráče
+ Úkoly pro dvojice
+ Roztomilé krabice a pamlsky
+ Bloček pro body
+ Obsahuje i verzi pro jednoho hráče

MÍNUSY
– Žádné jsme neodhalili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *