Jabbův palác

(Recenze od Váši)

Vítejte na planetě Tatooine! Ve skupince dvou až šesti lidí se na tomto pískem pokrytém místě vydáte na návštěvu nechvalně proslulého Jabbova paláce. Kromě všudypřítomných obyvatel paláce se ve stínech pohybují i členové povstalců. Všichni jste vtaženi do souboje, který zde probíhá, ale vítězně z této bitvy může odejít jen jeden z vás! Budete muset využít pomoc povstalců i obyvatel paláce. Karetní hra Jabbův palác je nová variace hry Milostný dopis a v českém jazyce nám ji přineslo vydavatelství Blackfire.

Stejně jako Milostný dopis je i karetka Jabbův palác velmi malá. V parádním látkovém pytlíku, na kterém je vyobrazen Jabbův palác, se ukrývá 29 karet, 13 plastový žetonů vítězství a krátká pravidla. Herní doba se také nezměnila a zabere vám přibližně 30 minut.

Hra má opravdu jednoduchá pravidla, každý z hráčů má v ruce na začátku hry náhodnou kartu s postavou, ve svém tahu si dobere z balíčku kartu druhou. Jednu z nich vyloží před sebe na stůl a vyhodnotí její efekt. Na řadě jen poté další hráč. V hraní karet se pokračuje do té doby, než nastane jedna ze dvou situací. Tou první je, že se vám pomocí efektů vašich karet podařilo odstranit všechny vaše soupeře ze hry, a stáváte se tak vítězem toho kola. Druhá situace nastane, když v dobíracím balíčku dojdou karty.

Když by jste hráli milostný dopis automaticky vyhrává hráč s nejvyšší kartou na ruce. V Jabbově paláci tomu tak není, respektive nemusí být. Před prvním kolem hry je odhalena jedna ze čtyř karet plánů, kde je popsáno kdo se stává vítězem při dobrání balíčku. Jedna z karet nám samozřejmě říká, že je to hráč s nejvyšší kartou na ruce, ale další karta říká, že je to hráč, který má před sebou vyloženo nejvíce karet povstalců.

Stačilo do hry přidat pouze tyto čtyři karty plánů a sami jsme byly překvapeni, jak na každý plán musíte hrát úplně jinou taktiku. Jabbův palác nám přinesl ještě druhou inovaci. Karty jsou tentokrát rozděleny do dvou barev. Většina karet jsou zelené barvy a představují obyvatele paláce, ať už se jedná o obyčejné stráže a nebo o nejmocnější postavu paláce, kterým není nikdo jiný než Jabba Hutt. Druhá barva, která se vám může dostat pod ruku je červená, ta naopak představuje ikonické postavy povstalců. Najdeme zde takové Legendy jako je Luke Skywalker, Han Solo ale také oba droidy RD-D2 a C3PO.

Závěr

Moje hodnocení: 8/10
Na začátku hodnocení se nemůžeme vyhnout otázce. Má smysl pořizovat si domů Jabbův palác, když už mám doma milostný dopis? Moje odpověď je samozřejmě ano, pro mě osobně už jen kvůli tomu slušivému kabátku ze světa Star Wars. A pro vás ostatní? Pořád je to ANO! Ačkoliv se to na první pohled nezdá, ty 4 karty plánů vás přimějí dívat se na tuto malou karetku úplně z jiných úhlů, než jste byli doposud zvyklí. Karty obyvatel paláce a povstalců mezi sebou skvěle interagují a i z takto malé hry je cítit souboj těchto dvou stran. A abych nepěl pořád jen chválu, tak pravidla nám sice říkají, že se dá hrát již od dvou hráčů, ale to bych vám určitě nedoporučoval. Za mě je úplné minimum tři a s každým dalším hráčem hra nabírá na zábavnosti.

PLUSY
+ Opravdu malé cestovní balení
+ Ilustrace karet ze světa Star Wars jsou opravdu povedené
+ Různé podmínky pro vítězství
+ Pěkný a kvalitní sáček

MÍNUSY
– Za 29 karet je cena vyšší, než by mohla být
– Ve dvou hráčích je hra opravdu slabá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *