Unmatched: Souboj legend

(Recenze od Váši)

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo, kdyby se potkali hrdinové z vaší oblíbené knihy a filmu? Herní série Unmatched vám v tom trochu napoví. Bez nějakých servítek by se pustili jeden do druhého. Ve hře Unmatched: souboj legend se do sebe totiž pouští různé postavy z knih, filmů nebo mýtů  s jediným cílem, zamordovat svého soupeře. Základní krabici hry nám v českém jazyce přineslo vydavatelství Albi.

V krabici nalezneme čtveřici hrdinů, kteří se spolu mohou utkat. Je to Král Artuš, kapitán Sindibád, mytologická medúza a Alenka z říše divů. V roli jednoho z hrdinů budete pobíhat po mapě a spolu se svým pomocníkem se budete snažit připravit svého soupeře o všechny životy. Pravidla hry jsou opravdu jednoduchá. Ve svém tahu provedete dvě akce ze tří možných a následuje tah vašeho soupeře. První akce, kterou si můžete vybrat, je manévr. Díky této akci si doberete kartu z balíčku a pohybujete svými bojovníky po bojišti. Druhou akcí je léčka, díky které můžete z ruky zahrát karty se žlutým bleskem a překvapit soupeře nějakým šikovným trikem. Třetí akce není nic jiného než útok. Díky této akci můžete z ruky zahrát bojové karty a připravit svého soka o drahocenné životy.

Na hře je skvělé především to, že každý hrdina má svůj unikátní balíček, jedinečnou schopnost a hlavně úplně odlišný styl hraní. Král Artuš se spoléhá na svůj meč Excalibur a má možnost posílit si svůj útok dalšími kartami. V boji mu po boku stojí mocný čaroděj Merlin. Medúza je v této krabici jediným hrdinou, který má možnost boje na dálku a kromě jejího zkameňujícího pohledu jí v boji pomáhají ještě tři harpyje, které mají ale jen jeden život a můžete je sfouknout jak svíčku.

Další na řadě je hrdinný kapitán Sindibád a jeho pomocník nosič. Sindibád v počátku hry ničím nevyniká, ale má v balíčku některé karty zajímavých cest. Čím více těchto karet zahraje, tím se stává silnější. Nejen že se po herním plánu prohání rychlostí namydleného blesku, ale spousta útoků je jimi posílena. Poslední na řadě je Alenka. Pokud si ji představujete jako vystrašenou holčičku z králičí nory, tak na to urychleně zapomeňte. Alenka je vybavena obrovským mečem a v boji ji doprovází Tlachapoud, který své ostré zuby nemá jen pro parádu. Alenka má možnost zvětšit se a získat tak bonus +2 k útoku a nebo se naopak zmenšit, čímž si přidá +1 k obraně.

Herní plán je oboustranný a dává nám k dispozici různé možnosti taktizování. Hra nabízí možnost duelu a nebo souboj pro 4 hráče, kdy se utkají 2 hrdinové společně bok po boku a budou se snažit porazit nepřátelský tým. Je tu ještě možnost pro 3 hráče, kdy jeden člověk ovládá 2 hrdiny. My tuto hru rozhodně doporučujeme jako dvojkovku nebo souboj dva na dva.

Závěr

Moje hodnocení: 8,5 z 10
Série Unmatched má svou specifickou grafiku, která se k této rychlé rubačce perfektně hodí. Já osobně mám jen výtku ke grafice herního plánu. Je sice krásně přehledný a praktický pro potřeby hraní, ale to jak vypadá, se mně osobně nelíbí. Samotné zpracování ostatních komponent, to je ovšem něco jiného. Figurky vypadají parádně, žetonky pomocníků nejsou jen tak z obyčejného plastu, ale je radost pohledět na ně i požmoulat si je v ruce. I insert je taky báječně vymyšlený, každý komponent v něm má svůj prostor do kterého zapadne. Hra opravdu rychle odsýpá a ve dvou hráčích ji odehrajete do 30 minut, takže si určitě vyzkoušíte různé možnosti hraní za všechny hrdiny.
Při hře 4 hráčů není moc na výběr, kdo se na bojiště dostane, protože musí nastoupit vždy všichni hrdinové ze základní krabice. A hrozí, že se ve 4 hráčích po čase může ohrát. Proto neváhejte a hru si určitě kupte. 😀 David z Albi se ve videu zmínil ,že pokud budou prodeje dobré, tak mají v plánu s nějakým rozšířením přijít. A za nás další hrdiny rozhodně chceme. V originálním jazyce už vyšla spousta rozličných bojovníků.

PLUSY
+ každý hrdina se hraje jinak
+ krásné ilustrace karet
+ i přes jednoduchá pravidla je spousta možností pro taktizování
+ hrajete za oblíbené hrdiny z dětství

MÍNUSY
– vzhled herního plánu
– při hře čtyř hráčů by bylo vhodné mít na výběr z více hrdinů

1 Comment

  • Dakeyros

    Hra se líbí, pro dva hráče je skvělá a musím říct, že i ve čtyřech je to zajímavé hraní. Doufám, že se dočkáme vydání dalších hrdinů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *