Sejmi jednorožce

(Recenze od Váši)

Bylo nebylo jedno malé království, ve kterém vládla moudrá královna a všichni obyvatelé si zde žili jako v pohádce. Jednoho dne do této země přišli jednorožci. Celá populace byla z jejich krásy unešená, ale jen do doby, než jednorožci předvedli, co umí. V celém království začali požírat vzácné druhy rostlin a hlavně neustále prděli! Jejich toxické plyny zaplavily celé království, a tak byl jednou za rok vyhlášen čtyřdenní legální lov těchto tvorů. Sejmi jednorožce je bláznivá karetní hra s ještě ztřeštěnějšími ilustracemi. Ulovte jednorožce na paštiku, než zamoří prdy celou planetu! Tohoto lovu se můžete zúčastnit díky vydavatelství Albi.

Na hon těchto jednorohých škůdců se můžete vydat ve třech až šesti hráčích. Máte na výběr z šesti postav, přičemž každá má svoji jedinečnou schopnost a karty. Každý hráč dostane 8 karet léček a 8 karet lovu příslušící jeho postavě. Aby i ty méně zkušení lovci nepřišli s prázdnou, začíná každý hráč už s jedním počátečním jednorožcem. Pro každé kolo se do řady vyloží 4 jednorožci a lov může začít!

Jednorožci se loví po jednom a hráči se mohou před každým jednorožcem rozhodnout, jestli se ho budou pokoušet ulovit a nebo ho přenechají soupeřům. Vítěz lovu může být totiž jen jeden. Pokud se pokusíte o lov jednorožce, vyložíte před sebe skrytě jednu až tři karty lovu, podle toho jaké úsilí chcete na lov jednorožce vynaložit. Vaši soupeři účastnící se stejného lovu poté musí z ruky vyložit stejný počet karet. Karty se otočí, a kdo má větší součet hodnot na kartách, vítězí. Přiznejme si, že pouze takto by boj byl pěkná nuda. Naštěstí dříve než se pustíte do lovu, může každý hráč k nějakému jednorožci položit past (nanejvýše dvě pasti ke každému). Past se spustí hned po lovu a dokáže změnit nejen uloveného jednorožce, ale dokonce celý výsledek lovu.

Ve hře najdeme dva druhy pastí. První typ jednorožcům přidává nějaký bonus. Tuto past by si každý přál u svého uloveného jednorožce objevit. Častěji se ovšem stane, že tam naleznete ten druhý typ pasti. Často tak lov prohrajete, i když jste měli nejvyšší součet karet. Když se vám povede jednorožce ulovit, může vám místo plusových bodů naopak body odebírat. Naštěstí v království trpaslíci provozují černý trh a takového jednorožce vám mohou sešmelcovat do paštiky. Ve hře jsou jednorožci čtyř barev a každý má různou bodovou hodnotu. Po čtyřech kolech si hráči sečtou body na jednorožcích, připočtou případný bonus za barevnou sadu, a kdo má nejvíce bodů, stává se vítězem celého lovu.

Závěr

Moje hodnocení: 7 z 10
Krabice má neobvyklý krychlovitý tvar a růžová barva s ilustracemi šílených jednorožců dává jasně najevo, že se nejedná o žádnou rodinnou hru. Sejmi jednorožce je bláznivá karetní párty hra, ve které bez blafování určitě nevyhrajete. Zahrát si ji můžete ve třech až šesti hráčích a zabere vám přibližně tři čtvrtě hodinky. V každém kole se vždy loví čtyři jednorožci, a proto zde platí jednoduché pravidlo. Čím více hráčů, tím více pastí, a čím více pastí, tím větší zábava. V malém počtu hráčů se o jednorožce tolik nesoupeří a hra tím přichází o náboj. Kromě blafování hraje ve hře velkou roli i náhoda, což vzhledem k tomu, že se jedná o párty hru, není na škodu. Vyzdvihnout musím ztřeštěnou grafiku této hry. Obzvláště karty s nula body, na kterých vlastně ani nejsou jednorožci, ale prasorožci.

PLUSY
+ Vtipné téma hry
+ Originální ulítlé ilustrace
+ Krabička má pěkný insert
+ Bonus v podobě samolepek s tématem hry

MÍNUSY
– V menším počtu hráčů výrazně klesá zábavnost hry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *