MARVEL: Rukavice nekonečna

(Recenze od Váši)

Schyluje se k obrovské bitvě, která rozhodne o osudu celé galaxie. Na jedné straně stojí tým tvořený z hrdinů z různých koutů galaxie a na straně druhé fialový titán jménem Thanos. Jestli si při těchto slovech brousíte zuby na nějakou epickou strategickou hru, tak jste na míle daleko od pravdy. MARVEL: Rukavice nekonečna je malá karetní hra pro 2-6 hráčů, ve které bitvu o osud galaxie stihnete sfouknout do čtvrt hodinky. V češtině ji pro nás připravilo vydavatelství Blackfire.

Základní princip vychází ze hry Milostný dopis. Ovšem je tam dost podstatných rozdílů, abyste mohli mít ve své sbírce obě. V Milostném dopise hraje každý sám za sebe a hráči postupně vypadávají, dokud nezbyde jen vítěz. V Rukavici tomu tak není, všichni hráči hrají až do konce. Superhrdinové dostanou do začátku jednu kartu do ruky a mají obdobný balíček karet jak v normálním milostném dopisu. Vždy, když je hrdina na řadě, dobere si kartu z balíčku. Jednu pak zahraje a vyhodnotí její efekt, což se skoro nijak neliší.

Hlavním rozdílem je tady hráč, který zastává role Thanose. Ten do začátku dostane do ruky karty dvě. Ve svém tahu si dobere třetí ze své soukromé hromádky karet a z nich jednu zahraje. Balíček hrdinů obsahuje samé superhrdiny, jako například Iron-man, Thor, nebo Hulk. Balíček, který vlastní Thanos sám pro sebe, obsahuje kartu Thanose a karty jeho kumpánů, ale hlavně také 6 karet kamenů nekonečna. V pytlíčku najdete ještě jednu kartu, na které se zaznamenávají životy superhrdinů i Thanose. Tím se nahrazuje eliminace hráčů ze hry. Máte při porovnávání karet nižší číslo? V Milostném dopise by to pro vás znamenalo konec hry, v Rukavici nekonečna přijdete „pouze“ o jeden život. Hrdinové začínají vždy se 6 životy, které jsou společné pro celý tým. Thanos jich má podle počtu hráčů (4-7).

Hra může skončit třemi způsoby. Zaprvé tým superhrdinů připraví Thanose o všechny životy a společně se stávají vítězi. Zadruhé Thanos udělí finální smrtící úder, když ukazatel zdraví superhrdinů klesne na nulu. A nakonec ten nejzábavnější. Podaří-li se Thanosovi během hry nashromáždit všech 6 kamenů nekonečna, pouhým lusknutím prstů ihned ukončí bitvu, samozřejmě ve svůj prospěch.

Ve hře se kromě necelých 40 karet nachází ještě žetony přidávající sílu a 2 ukazatele životů. Vše je uloženo v nádherném fialovém sáčku se zlatým obrázkem oné mocné rukavice.

Závěr

Moje hodnocení: 7,5 z 10
Závěrečné hodnocení se samozřejmě nevyhne porovnání s původním milostným dopisem. Krokem kupředu beru odstranění eliminace hráčů. Už se vám nestane, že by vás Strážná vyřadila ze hry dříve, než byste se vůbec dostali na svůj první tah. Také hrát za Thanose je o něco zábavnější. Představa, že můžete ukončit hru pomocí legendárního lusknutí, vás pohání kupředu. Na druhou stranu hraní za hrdiny je o něco méně vzrušující, to, že prohrajete souboj v Milostném dopise, znamenalo konec, a tady bez větších emocí jen odečtete na ukazateli jeden život. Ale díky tomu, že hra trvá 15 minut, tak se v roli Thanose může prostřídat celá herní skupina. Hru bych nedoporučoval hrát ve dvou, kdy působí dosti nezáživně, ale ani v 6, kdy nám přišla nevybalancovaná. Ideálně doporučuji pro 4-5 lidí. 

PLUSY
+ Zábavné licenční téma MARVEL
+ Pěkný látkový sáček
+ Malé cestovní balení

MÍNUSY
– Všichni chtějí hrát za Thanose
– Vyšší pořizovací cena za „pár“ kartiček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *